Reģistrēties

10. maijā pirmo reizi notiek konference „Rīgas forums 2017”, kuras mērķis ir uzsākt diskusiju par Rīgu kā Ziemeļeiropas metropoli, kas spēj efektīvi konkurēt investīciju un talantu piesaistē, jaunu biznesu attīstībā. Konferencē tiks runāts par vēlamo Rīgas nākotnes attīstību, izaicinājumiem un lēmumu pieņēmēju lomu Rīgas konkurētspējas stiprināšanā. Konferences programma tika veidota, ievērojot aktuālākās Rīgas pilsētas attīstības tēmas, piemēram, Rīgas kā viedās pilsētas attīstība, investīciju piesaistīšana Rīgai, intelektuālā darbaspēka piesaistīšana, moderna urbānā vide, Rīgas zīmols un pozicionējums starp pārējām Baltijas valstu pilsētām u. c. Konferences gaitā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt profesionālu ekspertu viedokļus par Rīgas attīstības plāniem, nākotnes vīziju, pilsētas priekšrocībām un iespējām kļūt par Baltijas valstu līderi.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN JAUNUMI ►

 FORUMA PROGRAMMA TIKS PAPILDINĀTA

Programma

09.00
Reģistrācija, rīta kafija
09.30
Foruma atklāšana

Armands Krūze

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs

09.50
Laužot noslēgtību: prasības pilsētvides attīstībai. Izaicinājumi, ar kuriem pilsētas saskaras šodien un labākie „Smart Cities” piemēri pasaulē

Markus Vismans (Markus Wissmann) /Vācija/

Cisco System

„Smart + Connected Communities” un „Internet of Everything” vadītājs un pārdošanas direktors

10.30
Baltijas valstu stāsts: vēsturiskā attīstība, pozicionējums, nākotnes vīzija
Tallina
Viļņa

Darjus Udris (Darius Udrys) /Lietuva/

Go Vilnius

vadītājs

11.10
Kafija
11.30
Rīgas priekšrocības, attīstības stratēģija

Armands Krūze

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs

11.50
Cik šobrīd Rīga ir interesants investīciju galamērķis ārvalstu investoriem; kas ir maināms, uzlabojams?

Zlata Elksniņa – Zaščirinska

PricewaterhouseCoopers

valdes priekšsēdētāja

12.10
Jaunie un potenciālie attīstības centri Rīgā. Jaunas, modernas dzīves un darba vietas

Mārtiņš Vanags

Skanstes attīstības aģentūra

valdes priekšsēdētājs

12.30
Diskusija: Jaunie savienojumi un kustība - 21.gs transporta sistēmas pamati Rīgas pilsētā

Neils Balgalis

Grupa93

Valdes priekšsēdētājs

Artūrs Saveļjevs

Starptautiskā lidosta Rīga

Komerciālā departamenta direktors

Arnis Jaudzems

Sixt

Vadītājs Baltijas valstīs

13.20
Pusdienas
14.10
Energoefektivitāte un digitalizācija pilsētas infrastruktūrā

Ilvars Pētersons

Siemens Osakeyhtio Latvijas filiāle

Vadītājs

14.30
Rīgas pilsētas tūrisma zīmols LIVE RĪGA - attīstība un atpazīstamība

Vita Jermoloviča

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs

valdes priekšsēdētāja

14.50
„Global Business Services” (starptautiskie biznesa pakalpojumu centri) – jaunu darba vietu un ekonomiskās izaugsmes iespēja

Guntars Cauna

Pillar Management

attīstības projektu vadītājs

15.10
Rīga kā reģiona darījumu centrs. Iespējas un mājas darbi

Vjačeslavs Dombrovskis

Domnīca CERTUS

valdes priekšsēdētājs

15.30
Rīga kā reģionāls augstākās izglītības centrs

Daunis Auers

Domnīca Certus

Pētniecības direktors & valdes loceklis

15.50
Noslēguma diskusija: Rīga – vēsturiska metropole vai moderna viedpilsēta?

Tālis Juhna

Rīgas Tehniskā universitāte

Zinātnes prorektors

Sandra Treija

Rīgas Tehniskā universitāte

Dekāna vietniece zinātniskajā darbā Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē

Raimonds Aleksejenko

Ekonomikas ministrija

Valsts sekretāra vietnieks

Ģirts Rungainis

Prudentia

Partneris, padomes loceklis

16.30
Sarunas, tīklošana pie vīna glāzes
17.30
Foruma noslēgums

Lektori

Darjus Udris (Darius Udrys) /Lietuva/

Go Vilnius
vadītājs

Darjus Udris ir direktors aģentūrā „GO Vilnius”, kuras pārziņā ir Lietuvas galvaspilsētas Viļņas zīmola attīstīšana un jaunu uzņēmumu, talantu un tūrisma piesaistīšana. Darjus ir arī zīmolu aģentūras „Neue Unica” līdzdibinātājs.

Darjus pieredze ietver darbu ar korporatīvajiem klientiem, kā arī apraides žurnālistiku (radio „Brīvā Eiropa” un Lietuvas valsts radio) un attīstības un komunikācijas darbu ar nevalstiskajām organizācijām un augstskolām.

Darjum Udrim ir Klermontas Universitātes (Kalifornija) Ph. D. grāds politikas zinātnē, un pašlaik viņš strādā par lektoru Viļņas Universitātē.

 

Vita Jermoloviča

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs
valdes priekšsēdētāja

Vitas Jermolovičas vārds tūrisma nozarē ir labi pazīstams – viņa tajā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Ilgu laiku strādājusi par direktori vienā no nozīmīgākajām viesnīcām, taču nu jau astoņus gadus ir Rīgas tūrisma attīstības biroja (zīmols „Live Rīga”) valdes priekšsēdētāja. Vitas vadībā ik gadu tiek izstrādātas Rīgas mārketinga un sabiedrisko attiecību kampaņas, kuru rezultātā iepriekšējo gadu laikā tūristu skaits pilsētā ir trīskāršojies.

 

Mārtiņš Vanags

Skanstes attīstības aģentūra
valdes priekšsēdētājs

Mārtiņš Vanags ir studējis Latvijas Universitātē un Čikāgas universitātē (ASV). Iepriekš strādājis dažādās nozarēs un ieņēmis vadošus amatus kā valsts, tā privātajā sektorā. No 2011. gada līdz 2014. gadam bijis konsultants Ekonomikas ministrijā un „Swedbank”, no 2004. gada līdz 2010. gadam - ministru padomnieks Kultūras ministrijā un Ārlietu ministrijā. 

Guntars Cauna

Pillar Management
attīstības projektu vadītājs

Guntars Cauna ir speciālists ar 17 gadu pieredzi nekustamā īpašuma nozarē. Darba pieredze ir uzkrāta, gan darbojoties konsultāciju sfērā, gan attīstot konkrētus projektus Latvijā, Baltijā, Skandināvijā un Gruzijā. Specializācija – komerciālie nekustamie īpašumi. Karjeras laikā ir piedalījies gan attīstības projektu vadīšanā no idejas līdz pat ēku uzbūvēšanai un aizpildīšanai, gan nozīmīgu investīciju darījumu koordinēšanā.

 

Zlata Elksniņa – Zaščirinska

PricewaterhouseCoopers
valdes priekšsēdētāja

Zlata Elksniņa-Zaščirinska „PwC” Latvijas biroju vada kopš 2013. gada. Līdztekus padziļinātām zināšanām par vietējo tirgu viņa ir ieguvusi arī plašu starptautisko pieredzi, piedaloties dažādos nodokļu konsultāciju projektos, tostarp izvērtējot klientu nodokļu riskus, konsultējot par biznesa iegādes vai pārdošanas darījumu veikšanu. Zlata ir Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja, Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas un starptautiskās Profesionālo sertificēto grāmatvežu asociācijas (ACCA) biedre.

Vjačeslavs Dombrovskis

Domnīca CERTUS
valdes priekšsēdētājs

Vjačeslavs Dombrovskis ir domnīcas CERTUS idejas autors un valdes priekšsēdētājs.  Latvijas Republikas 11. un 12. Saeimas deputāts. Bijis Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs un Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs. Strādājis kā lektors un vieslektors dažādās augstākās izglītības iestādēs Latvijā un ārvalstīs.

Markus Vismans (Markus Wissmann) /Vācija/

Cisco System
„Smart + Connected Communities” un „Internet of Everything” vadītājs un pārdošanas direktors

Markusam Vismanam ir 10 gadu pieredze uzņēmumā „Cisco” dažādos vadības amatos, kas aptver starptautisko tirdzniecību, go-to tirgu un uzņēmējdarbības attīstību vairākās nozarēs, piemēram, sabiedriskajā sektorā, uzņēmumu un pakalpojumu nodrošināšanā. Šobrīd Markuss vada „Cisco Smart + Connected Communities” biznesu visā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Krievijā, koncentrējoties uz vairākiem nozīmīgiem urbanizācijas projektiem. Markusam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze IKT pārdošanas un biznesa attīstībā dažādās industrijās ar galveno uzsvaru uz sabiedrisko sektoru un viedpilsētām. Viņš ir arī pieredzējis nekustamā īpašuma profesionālis ar plašu pieredzi ilgtspējīgā nekustamā īpašuma un zaļās būvniecības attīstībā.

Tālis Juhna

Rīgas Tehniskā universitāte
Zinātnes prorektors

Tālis Juhna ir RTU zinātņu prorektors, kurš univestitātē atbild arī par biznesa ekosistēmu attīstību, veicinot zināšanu pārnešanu augstu tehnoloģiju produktos, un jaunu zinātes ietilpīgu uzņēmumu attīstību. Izveidojis  RTU Dizaina fabriku un ir Latvijā pirmā, uz klimata tehnoloģijām orientētā, biznesa inkubātora (Zaļais inkubātors) valdes priekšsēdētājs. Zinātniskās darbībā viņam ir vairāk kā 20 gadu pieredze, strādājot cieša sadarbībā ar pašvaldībām, pilsētu ūdensapgādes sistēmu drošuma uzlabošanā. Pašlaik viņa vadībā tiek izstrādāta viedās ūdens apgādes sistēmas koncepcija pilsētām. 

Sandra Treija

Rīgas Tehniskā universitāte
Dekāna vietniece zinātniskajā darbā Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē

Prof. Sandra Treija ieguvusi doktora grādu arhitektūrā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Prof. Sandra Treija ir dekāna vietniece zinātniskajā darbā Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, RTU. Viņu interesē pētījumi par ilgtspējīgiem mājokļu risinājumiem, mikrorajonu reģenerācija, dzīvojamās vides kvalitāte un ilgtspējīga pilsētvides attīstība

Prof. Sandra Treija ir autore vairāk nekā 30 publikācijām un līdzautore mācību grāmatai Urban Sustainability and Governance. New Challenges in Nordic Baltic Housing Policies, New York: Nova Science Publishers (2009). Tāpat viņa ir biedre Latvijas Arhitektu Savienībā, European Network for Housing Research, un koordinatore International Committee for Documentation and Conservation of Buildings, Sites and Neighbourhoods of Modern Movement Latvijas darba grupā.

Neils Balgalis

Grupa93
Valdes priekšsēdētājs

 

Neils Balgalis ir SIA Grupa93 dibinātājs un kopš 1994. gada ieņem valdes priekšsēdētāja amatu. Kopš 2012. gada Grupa93 ieņem vadošo vietu nozarē, specializējoties teritoriju plānošanā, nacionālā un reģionālā līmeņa attīstības plānošanas dokumentu izstrādē un attīstības projektu ieviešanā, kā arī publiskās apspriešanas procesa organizēšanā. Neils Balgalis ir telpiskās plānošanas eksperts ar vairāk kā 20 gadu starptautiska darba pieredzi pilsētu un reģionu attīstības projektos. Realizēti vairāk nekā 120 Latvijas attīstībā nozīmīgi pilsētu un pašvaldību teritoriju attīstības projekti, kā arī projekti Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā un Somijā. Lielākais projekts Latvijā - Rail Baltica detalizēta tehniskā izpēte.

 

Artūrs Saveļjevs

Starptautiskā lidosta Rīga
Komerciālā departamenta direktors

Artūrs Saveļjevs kopš 2007. gada septembra ir VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” komerciālā departamenta direktors un atbild par starptautiskās lidostas „Rīga” ar aviāciju nesaistīto komercdarbību.

Artūrs karjeru aviācijas nozarē sāka 2003. gadā, kad sāka strādāt lidostā „Rīga”. 2005. gadā viņš tika iecelts ar aviāciju nesaistītā mārketinga vienības vadītāja, vēlāk – mārketinga nodaļas direktora amatā.

Artūrs ir ieguvis maģistra grādu lidostu plānošanā un vadībā Krenfīldas Universitātē un maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā Latvijas Universitātē. Viņš ir arī ACI Eiropas komerciālā foruma biedrs un vada tajā darba grupu „Lidostas pilsēta / nekustamais īpašums”.

Daunis Auers

Domnīca Certus
Pētniecības direktors & valdes loceklis

Dr. Daunis Auers ir Domnīcas Certus pētnieciskais direktors un Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors salīdzinošā politikā. Arī strādājis kā vieslektors citās augstākās izglītības iestādēs Latvijā un ārvalstīs. D. Auers ir ieguvis maģistra grādu Londonas Ekonomikas Augstkolā (LSE) un doktora grādu Londonas Universitātes Koledžā (UCL) Apvienotajā Karalistē. 2005.- 2006.gadā bijis ASV Fulbraita programmas pētnieks Kalifornijas Universitātē Berklijā un 2014. gadā – Baltijas-Amerikas Brīvības fonda pētnieks Wayne State Universitātē, Detroitā. 2015. gadā Palgrave MacMillan izdevniecībā Londonā un Ņujorkā tika izdota D.Auera grāmata “Comparative Politics and Government of the Baltic States: Estonia, Latvia and Lithuania in the 21st Century” (Baltijas valstu politika un pārvaldība: Igaunija, Latvija un Lietuva 21. gadsimtā).

Arnis Jaudzems

Sixt
Vadītājs Baltijas valstīs

Vairāk kā sešus gadus Arnis ir atbildīgs par uzņēmuma Sixt piedāvāto produktu un pakalpojumu attīstību Baltijā, nodrošinot īstermiņa auto nomas, moto nomas, pilna servisa auto līzinga, autoparku vadības un koplietošanas velo nomas pakalpojumus. Vairāk kā 20 gadu pieredze auto nozarē ļauj veiksmīgi ne vien pilnveidot esošo pakalpojumu klāstu, bet arī attīstīt jaunus – Sixt ir pirmā auto noma, kas klientiem piedāvāja elektro auto nomu, tāpat veiksmīgi attīstīta koplietošanas velo noma Rīgā, Jūrmalā un no 2016. gada arī Tallinā. Darbs Latvijas Auto nomu asociācijas (LANA) un Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdē palīdz veidot autobraucējiem un velobraucējiem draudzīgu vidi, vienlaicīgi domājot par mobilitātes attīstību un iespējām kopumā. 

Armands Krūze

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments
Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs

Armands Krūze  ir repatriants, pirmais  atjaunotās Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā (Baltkrievijā) vadītājs, ekonomists, autobūves nozares un pašvaldību jomas eksperts. Pašlaik Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs.

Kopš 2000. gada, atgriežoties Latvijā pēc diplomātiskā dienesta Baltkrievijā, strādāja par Rīgas domes priekšsēdētāja palīgu ārlietu jautājumos, padalījās pašvaldību starptautisko sadarbības vienošanos projektu izstrādē un veicinājis to parakstīšanu par Rīgas un Pekinas, Rīgas un Varšavas, Rīgas un Maskavas, Latvijas un Baltkrievijas pilsētu sadarbību.

Raimonds Aleksejenko

Ekonomikas ministrija
Valsts sekretāra vietnieks

Raimonds ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības attīstības, uzņēmējdarbības konkurētspējas, investīciju un inovācijas jautājumos. Viņa pārziņā šobrīd ir 18 ES fondu programmu plānošana un ieviešana, kā arī tautsaimniecības struktūrpolitikas, uzņēmējdarbības un inovāciju politikas izstrāde un ieviešana.

Raimondam ir vairāk kā 15 gadu darba pieredze Ekonomikas ministrijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kas lielākoties bijusi saistīta ar rūpniecības, inovācijas un uzņēmējdarbības attīstības jautājumiem, kā arī ES fondu programmu izstrādi, ieviešanu un uzraudzību. Tāpat Raimondam ir pieredze privātajā sektorā un jaunu eksporta tirgu apgūšanā.

Ilvars Pētersons

Siemens Osakeyhtio Latvijas filiāle
Vadītājs

Ilvars Pētersons ir guvis nenovērtējamu pieredzi, teju 25 gadus strādājot gan Latvijas, gan starptautiskos telekomunikāciju, IT un enerģētikas nozares uzņēmumos. I. Pētersonam ir biznesa vadības maģistra grāds (MBA), kas iegūts Rīgas Biznesa skolā, maģistra grāds un telekomunikāciju inženiera kvalifikācija, kā arī Rīgas Tehniskajā universitātē iegūts bakalaura grāds elektrozinībās.

Darba pieredze galvenokārt veidojusies, strādājot dažādos amatos starptautiskos un Latvijas uzņēmumos: komunikāciju uzņēmumā Lattelecom, Lielbritānijas telekomunikāciju iekārtu ražotājā Marconi, telekomunikāciju iekārtu ražotājā Ericsson, kā arī globālajā internettehnoloģiju uzņēmumā Cisco, kurā viņš ieņēma reģionālā vadītāja amatu Baltijas valstīs. I. Pētersons ir bijis elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS Sadales tīkls valdes loceklis un klientu direktors.

I.Pētersons ir aktīvi līdzdarbojies arī divās Eiropas Savienības asociācijās – EURELECTRIC un EDSO for Smart Grids.      

Ģirts Rungainis

Prudentia
Partneris, padomes loceklis

Ģirts Rungainis ir viens no Prudentia dibinātājiem. Viņš ir bijis viens no „Vācijas -Latvijas Banka" (tagad „Swedbank") dibinātājiem un tās prezidents (1992.-1996.), „Trasta Komercbanka" prezidents (1997.-1999.), Latvijas Komercbanku asociācija" (1993.-1999.) un „Baltic International Airlines" valdes loceklis, kā arī Latvijaspremjerministra padomnieks 1999. gadā. 

Šobrīd Ģirts ir „Valpro Corp" - Centrāl- un Austrumeiropas vadošā ugunsdzēšamo aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmuma padomes loceklis. Pirms tam viņš ir bijis padomes priekšsēdētājs AS „Putnu Fabrika Ķekava" (2004.- 2010.)- Latvijas lielākajā mājputnu audzētavā un pārstrādātājā, padomes priekšsēdētājs „Rīgas Fondu birža" (1999.-2000.), „Latvijas Krājbanka" (2002.) un „Latvijas Kuģniecība" (2002.-2005.) - vienā no pasaules vadošajiem vidējās klases tankkuģu operatoriem, kā arī padomes loceklis „Balta" - Baltijas lielākajā apdrošināšanas uzņēmumā. Ģirts Rungainis aktīvi iesaistās arī Latvijas uzņēmējdarbības vides sakārtošanas un uzņēmumu konkurētspējas veicināšanas aktivitātēs, būdams Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes loceklis.

 

Reģistrācija

MEDIJU REĢISTRĀCIJA 

0'00

 

MEDIJIEM

REĢISTRĀCIJA AR PROMO KODU

 

 

Reģistrēties

iekļauts

KAFIJAS PAUZES

PREZENTĀCIJAS

KONFERENCES FOTOMATERIĀLI

TĪKLOŠANA

IEEJAS KARTE 

150'00

+ PVN

DALĪBAS MAKSA

Reģistrēties

iekļauts

KAFIJAS PAUZES

PUSDIENAS

PREZENTĀCIJAS

KONFERENCES FOTOMATERIĀLI

TĪKLOŠANA

REĢISTRĀCIJA AR ATLAIDI 

120'00

+ PVN

DALĪBAS MAKSA AR 20 % ATLAIDI

REĢISTRĀCIJA AR PROMO KODU

Reģistrēties

iekļauts

KAFIJAS PAUZES

PUSDIENAS

PREZENTĀCIJAS

KONFERENCES FOTOMATERIĀLI

TĪKLOŠANA

IELŪGUMS 

REĢISTRĀCIJA AKTĪVA

LĪDZ 04.05.

0'00

 

ATBALSTĪTĀJIEM UN PARTNERIEM

REĢISTRĀCIJA AR PROMO KODU

 

Reģistrēties

iekļauts

KAFIJAS PAUZES

PUSDIENAS

PREZENTĀCIJAS

KONFERENCES FOTOMATERIĀLI

TĪKLOŠANA

Atbalsta:

Partneri:

Norises vieta

LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA, MŪKUSALAS IELA 3, RĪGA

Uzzini pirmais


seko mums

mūsu rekvizīti

 

 

Sazināties ar mums

29842556

Kā mūs atrast?

.